Menu

Jak Działa kwas Alfa Liponowy

30 marca 2017 - Kwas Alfa-Liponowy, Przeciwutleniacze
Jak Działa kwas Alfa Liponowy

Jak działa kwas Alfa Liponowy?

Kwas Alfa Liponowy (zwany w skrócie ALA) posiada wiele wyjątkowych właściwości, ale przede wszystkim jest silną substancją antyoksydacyjną, która skutecznie zwalcza komórki wolnych rodników w organizmie.
Wolne rodniki to molekuły, które mają niesparowany elektron i w poszukiwaniu stabilizacji niszczą inne, zdrowe cząsteczki. Kiedy tak się dzieje uszkodzeniu ulega DNA zdrowych cząstek i następuje rozprzestrzenienie się choroby.

Podstawową rolą antyoksydantów jest zwalczanie wolnych rodników. Stanowią one system obronny organizmu przeciw tworzeniu się wielu przewlekłych i groźnych chorób, takich jak rak, choroba Parkinsona, Cukrzyca, choroby serca, udar, stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera. Kwas alfa liponowy umożliwia regenerację uszkodzonych struktur DNA, lipidów i protein, wiąże toksyczne związki, dzięki czemu są one łatwiej usuwane z organizmu.

W odróżnieniu od innych antyoksydantów jak na przykład witamina C czy E, ALA jest rozpuszczalny w wodzie i w tłuszczach, dzięki temu może walczyć z wolnymi rodnikami w całym organizmie, na zewnątrz i wewnątrz komórek oraz w środowisku wodnym i tłuszczowym. Bez trudu (forma liposomalna) przedostaje się na przykład do mózgu, czy kości gdzie skutecznie dezaktywuje wolne rodniki.

Jak funkcjonuje kwas ALA w organizmie?
Nadrzędnym zadaniem kwasu ALA jest:

1. Metabolizm spożytych pokarmów.
2. Walka z wolnymi rodnikami.

Nasz organizm wytwarza w sposób naturalny oraz pobiera z pożywienia ilość kwasu ALA zaspokajającą potrzeby procesu metabolicznego, natomiast procesu antyoksydacyjnego już nie. Kwas różnie koncentruje się w mięśniach i organach gdzie pracuje nad przekształcaniem węglowodanów w energię. Jeśli uda się wygenerować nadwyżkę kwasu może on wtedy rozprzestrzenić się w całym organizmie pełniąc rolę antyoksydantu oraz wspierając regenerację pozostałych przeciwutleniaczy tj glutation, witamina C czy E.

Wraz z wiekiem poziom kwasu ALA maleje. Dlatego zaleca się stosowanie suplementów z zawartością kwasu ALA. Suplement ten ma wiele do zaoferowania, w szczególności osobom starszym.

Niektóre z badań przeprowadzonych do tej pory nad działaniem Kwasu ALA.

Wiele badań dowiodło iż kwas R-ALA wykazuje działanie wspomagające pracę mózgu poprzez stabilizację i spowolnienie degradacji komórek mózgowych nawet u pacjentów z chorobą Alzheimera oraz innymi zwyrodnieniowymi chorobami mózgu czy układu nerwowego.

Naukowcy odkryli, że kombinacja kwasu ALA z innym antyoksydantem pomaga w odzyskaniu apetytu oraz utraconej wagi u osób w okresie rekonwalescencji.

Wiele z badań wykazało, iż ALA ma korzystny wpływ na metabolizm glukozy, wrażliwość na insulinę oraz neuropatię cukrzycową.

Kwas ALA pomaga ograniczyć tworzenie się blaszek miażdżycowych w obrębie tętnic.

Wykazano też, że kwas ALA jest skuteczny w zmniejszeniu uszkodzeń serca spowodowanych przez leki.

Prowadzono testy laboratoryjne w celu ustalania wpływu kwasów ALA na regulowanie metabolizmu i hamowanie przyrostu tkanki tłuszczowej. Badania te jednak nie były przeprowadzane na ludziach więc nie są jeszcze ostatecznie potwierdzone.

Kwas Alfa Liponowy wciąż jest przedmiotem badań wielu naukowców i dietetyków. Ma ogromny potencjał i może nawet większy niż obecnie mamy tego świadomość.

Działanie Kwasu R -ALA W SKRÓCIE

Wspomaga cykl Krebsa w przetwarzaniu glukozy w mięśniach w energię, dzięki czemu zwiększa tolerancję organizmu na intensywną aktywność fizyczną.
Usuwa z organizmu metale ciężkie: ołów, rtęć i kadm oraz zmniejsza poziom żelaza w mózgu.
Osobom chorym na cukrzycę typu 2 pomaga zwiększyć wrażliwość komórek na insulinę oraz chroni przed stresem oksydacyjnym.
Pobudza komórki do produkcji glutationu, którego poziom znacznie spada z wiekiem lub podczas ciężkich schorzeń wątroby oraz Koenzymu Q. Obie substancje istotne są w spowolnieniu procesu starzenia.
Wspomaga i regeneruje pracę pozostałych antyoksydantów.
Zwalcza wolne rodniki w całym organizmie.
– Istnieją przypuszczenia, że kwas ALA może mieć wpływ na podział komórek macierzystych do normalnych komórek wątrobowych przyczyniając się regeneracji tego ważnego narządu.
Pomaga obniżyć ciśnienie krwi.
Zmniejsza poziom cukru i trój glicerydów.
Dba zdrowie oczu – zapobiega tworzeniu się zaćmy oraz wspomaga leczenie jaskry.
Zmniejsza, a nawet odwraca skutki osteoporozy pomagając w zachowaniu odpowiedniej gęstości kości.
Pomaga w leczeniu migreny.
Reguluje pracę metabolizmu, pomaga w utracie zbędnych kilogramów.
Likwiduje oznaki foto-starzenia się oraz szorstkość skóry.
Przyspiesza oczyszczenie organizmu po wyjściu z nałogu.
– Powstrzymuje procesy starzenia się organizmu.

Czytaj także:

Kwas Alfa-liponowy–Raport (Białe Strony)    Jak działa liposomalny Glutation

 

Oświadczenie:
Produkty i twierdzenia na temat konkretnych produktów na lub za pośrednictwem tej strony nie stanowią podstawy do diagnozowania, leczenia lub zapobiegania chorobom. Treści zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie mogą zastąpić porady lekarza lub innego pracownika służby zdrowia lub jakichkolwiek informacji zawartych na etykiecie produktu. Nie należy korzystać z informacji na tej stronie do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub przepisywania jakichkolwiek leków lub innego leczenia. Przed rozpoczęciem programu diety, ćwiczeń, suplementacji, przed zażyciem jakichkolwiek leków, lub jeśli podejrzewasz, że masz problem zdrowotny skontaktuj się z lekarzem.

REKLAMA

Dodaj komentarz